Majówka w Himalajach- Nepal dla Dzikich Bab – trekking Langtang – maj 2023

Kraina słońca, zieleni, uśmiechniętych ludzi, soczystych kolorów, wiecznie zielonych lasów z palmami i bambusami, pysznych owoców i warzyw tak smacznych, jak tylko się da. NEPAL.

Moja miłość do Nepalu rośnie za każdym razem, gdy go doświadczam. Sama pytam siebie: dlaczego? Co tam  takiego jest, co przyciąga, intryguje, każe wracać?

wyprawa-indie-nepal-ikona-2Pierwsza odpowiedź, która się nasuwa to oczywiście Himalaje, jedyne takie góry na świecie. Ale wysokie góry to nie dla mnie- ekstremalny wysiłek i zimno- to nie to mnie kręci.
Wbrew pozorom w Nepalu jest mnóstwo zieleni i ciepły klimat, bardzo przyjemny dla ciała i ducha. Oczywiście, gdy ktoś trzyma się rozsądnej wysokości, powiedzmy do 3500 m n.p.m.

Uwielbiam- bambusowe zarośla, postrzępione palmy, liany i porosty na drzewach, soczystą zieleń pól ryżowych, układających się tarasami na zboczach.

ania-dzika-baba-swiat-podroz-wyprawa-przygoda-tramping-016

Uwielbiam: sady pomarańczowe, drzewa pomelowe (a pomelo pysznią się na nich jak księżyce w pełni), bananowce i łany trzciny cukrowej.

Uwielbiam: zupę z pachnących słońcem pomidorów i pierożki momo w miejscowej momiarni, wyciskane soki na ulicznych stoiskach, lassi smakujące lekko orzechowym jogurtem.

Uwielbiam: ten spokój w ludziach i uśmiech promieniujący z serca i duszy.

wyprawa-himalaje-10
Uwielbiam: zaglądać do domów i obserwować prawdziwe życie. Właściwie nie trzeba zaglądać, ono toczy się na zewnątrz. Wielkie sobotnie szorowanie odbywa się przed domem na ulicy albo w rzece. Mamy szorują namydlone dzieci, babcia szoruje plecy dziadkowi, dziewczyny myją włosy. A wszystko w samo południe. Logiczne- wtedy, gdy jest najcieplej. To tylko ci dziwni turyści domagają się gorącej wody z samego rana…Jak miała się nagrzać, skoro słońce w nocy nie świeci?!

Zapraszam na pełną słońca wyprawę do Nepalu. Helambu Trek w majowy weekend 2014 był piękny i wspaniale się udał. W  roku 2016, 2017 i 2018 wyruszyliśmy do Langtangu i było to wspaniałe przeżycie. A teraz tam wracamy, zapraszam chętne Baby!

Warto spróbować, nawet jeśli jeszcze tam nie byłaś. Pierwszy raz bywa najpiękniejszy! A na pewno na zawsze pozostaje w naszej pamięci.

Współpracujemy z całkowicie miejscową agencją rodzinną. Tu są wspaniali przewodnicy i nasi cudowni Szerpowie – chłopaki do tańca i do różańca. Pomogą, rozśmieszą, ugotują i jeszcze pośpiewają! Niech i nas zarażą radością!

 

tu możesz zarezerwować udział w wyprawie

zarezerwuj

Anka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.