Safari-Tanzania-Zanzibar, 02.10 - 15.10.2023 (14dni)

Cena wyprawy

4200 zł + 2150 EUR

Cena przelotu

3500 zł - do 4100 zł

Czas trwania

14 dni

Zasady płatności

 • I rata: opłata rezerwacyjna  500 zł płatna przy zapisie
 • II rata: 3700 zł + 2150 EUR płatna 30 dni przed wylotem

Świadczenia

Cena obejmuje:

 • Opieka licencjonowanego polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • Bilety wstępów do parków narodowych, zezwolenia i wszelkie opłaty
 • Opieka licencjonowanego przewodnika miejscowego podczas safari
 • Przelot wewnętrzny Arusha-Zanzibar
 • Przejazdy na trasie, samochodami terenowymi z napędem 4x4 podczas safari, autobusem, busem
 • Ubezpieczenie NW i KL 30000 Euro
 • Kucharza i pełne wyżywienie 3x dziennie podczas safari łącznie z napojami (kawa, herbata, 1 l wody mineralnej na dzień)
 • Mieszkanie w miłych hotelach klasy turystycznej w Arushy i Stone Town
 • Miły hotel na brzegu oceanu na wschodnim wybrzeżu Zanzibaru
 • Śniadania podczas mieszkania w hotelach
 • Atrakcje ujęte w programie, łącznie ze zwiedzaniem Stone Town, Jozzani Forest i plantacji przypraw

Dodatkowo płatny

 • Bilet lotniczy+ew.opłaty lotniskowe (ok.50usd)

Cena nie obejmuje:

 • wiza kenijska 50 usd
 • wiza tanzańska 50 usd 
 • Wyżywienia poza ujętym w programie (ok.20 USD dziennie). W trakcie safari mamy pełne wyżywienie wraz z napojami
 • napiwków dla obsługującej nas załogi ok 100 usd w sumie
 • Atrakcji dodatkowych: lot balonem nad Serengeti 500 USD (należy zgłosić wcześniej w celu rezerwacji), poszukiwanie delfinów w Kizimkazi ok.30 USD, nurkowanie i snurkowanie na rafie, pływanie łodzią ngalawa ok.10-20 USD

Uwagi do oferty

Obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze oraz wymagana ochrona przeciwmalaryczna

Safari-Tanzania-Zanzibar


Termin: 02.10 – 15.10.2023 (14 dni)

DLA GŁODNYCH WRAŻEŃ

Wyobraź sobie, że…

 • Siedzisz bezpiecznie w terenowym aucie, a obok leniwie przechodzi rodzina lwów,
 • Odkrywasz smak zanzibarskiej herbaty, przyprawionej imbirem, kardamonem albo trawą cytrynową,
 • Poczujesz zapach prawdziwej bezkresnej równiny Serengeti, z parasolami akacji i złotymi trawami. Spędzisz tu aż dwie noce, dzięki czemu odwiedzisz wszystkie piękne i interesujące miejsca
 • Przyglądasz się z bliska dzikiej, słoniowej rodzinie czule opiekującej się najmłodszymi słoniątkami,
 • Obserwujesz lamparta jedzącego swą nocną zdobycz na drzewie,
 • Fotografujesz niekończące się stada zebr i antylop, pięknie komponujące się z afrykańską równiną
 • Wypatrujesz geparda czającego się w trawie,
 • Zjadasz słyną zanzibarską pizzę na nocnym targu nad brzegiem oceanu,
 • Popijasz sokiem świeżo wyciśniętym z trzciny cukrowej,
 • Zajadasz się cudownie słodkim mango i soczystymi, wygrzanymi w słońcu ananasami
 • Poznasz smak Konyagi, miejscowego alkoholu sprzedawanego dla praktycznych w foliowych torebkach, dla smakoszy w szklanych butelkach,
 • Wypijesz zimne piwo Kilimandżaro, Serengeti i Safari,
 • Zanurzysz się w ciepłym i turkusowym Oceanie Indyjskim, zachwycisz się tęczową rafą koralową,
 • Dotkniesz aksamitnego białego piasku i poszukasz pięknych dużych muszli,
 • Porozmawiasz z małymi śmiesznymi małpkami w małpim gaju,
 • Zanurzysz się w obfitą zieloność namorzynów spacerując drewnianymi pomostami,
 • Spróbujesz świeżych i pysznych owoców morza, ryb wyciągniętych z oceanu i świeżo przyrządzonych,
 • Dowiesz się jak rośnie kardamon, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, kakao, kawa i … szminka masajska do malowania twarzy w czerwone wzory,
 • Zobaczysz jak żyją Masajowie, odwiedzisz wioskę otoczoną kolczystymi krzewami, z domami obłożonymi gliną i palmowymi dachami,
 • Przywieziesz prawdziwe afrykańskie maski, by ozdabiały i przypominały tą fascynującą wyprawę,
 • Poobserwujesz rybaków przy pracy po połowie, i kobiety w barwnych sukniach zbierające algi z dna oceanu

To wszystko czeka na Ciebie, jest na wyciągnięcie ręki!

DZIEŃ PO DNIU

 Nairobi – Arusha – Park Narodowy Amboseli – Park Narodowy Tarangire – Park Narodowy Serengeti – Wielki Rów Afrykański – Ngorongoro – Arusha – Stone Town – Zanzibar

Dzień po dniu

 1. dzień – lot do Nairobi
 2. dzień – poznajemy ciekawe miejsca stolicy Kenii. Pogłaskamy żyrafy i odwiedzimy dom Karen Blixen, wspominając “Pożegnanie z Afryką” i patrząc na właśnie te,  zielone wzgórza Ngong. 
 3. dzień – Park Narodowy Amboseli, na terenie którego wyrasta najwyższy szczyt Afryki – Kilimanjaro. Oraz szansa na spotkanie innych zwierząt z wielkiej i małej piątki. To właśnie stąd pochodzą zdjęcia ze słoniami na tle ośnieżonego stożka Kilimanjaro. Podróżujemy terenowym samochodem z otwieranym dachem, a każdy ma miejsce przy oknie z najlepszym widokiem! Na safari śpimy w wygodnych namiotach, na materacach. A posiłki przyrządza nam własny kucharz.
 4. dzień – wciąż Kenia i ruszamy do Tanzanii
 5. dzień – Arusha,  samo serce Masajskiej Krainy- targowanie na najsłynniejszym Masajskim Bazarze, polowanie na pamiątki w gąszczu rzeźb, dzid, łuków, bajecznie kolorowych obrazów tinga-tinga, prawdziwych afrykańskich masek, biżuterii z koralików, masajskich noży. Wizyta na targu owocowym, smakowanie pachnących mango, zaskakujących jackfruitów, soczystych ananasów.
 6. dzień – SAFARI, wyjazd raniutko samochodami terenowymi z napędem 4×4 i otwieranym dachem do Parku Narodowego Tarangire, zwanego „domem słoni”. Tu mamy wielką szansę spotkać duże stada słoni nad rzeką Tarangire. Ale nie tylko, również lwy, żyrafy, zebry, małpy, papugi, lamparty i setki ptaków. A także setki baobabów. Niektóre z wielkimi dziurami w pniach, powyrywanymi przez słonie w poszukiwaniu wody podczas pory suchej.
 7. dzień – SAFARI, po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Serengeti, największego i najsłynniejszego z afrykańskich parków, znanego zmigracji tysięcy zwierząt. Obejmuje trawiastą sawannę, z pojedynczymi skalistymi wzgórzami i kępami drzew akacjowych. Tu bezkrwawo zapolujemy na wielką piątkę: lwa, słonia, bawoła, nosorożca i lamparta. Przemierzymy niekończące się równiny, poszukamy hien, szakali, hipopotamów, żyraf, różnych gatunków antylop i gazeli, krokodyli i pytonów. Zanocujemy na krawędzi krateru Ngorongoro, na kempingu chętnie odwiedzanym przez majestatyczne dzikie słonie – lubią podkradać wodę ze zbiorników.
 8. dzień – SAFARI, rezerwat Ngorongoro. Raniutko zjedziemy krętą drogą wśród lasu deszczowego na dno krateru. Ma on ok.20 km średnicy i jest nazywany Arką Noego ze względu na różnorodność gatunków i ilość mieszkających w nim zwierząt. Piknik w sercu parku, nad sadzawką z hipopotamami. Szansa na spotkanie flamingów i nosorożców. Nie mówiąc o śmiesznych rodzinkach guźców z zadartymi ogonkami. Po południu wizyta w prawdziwej wiosce masajskiej, zajrzymy do glinianych domów ustawionych w krąg i zrobimy fantastyczne zdjęcia barwnych strojów i ozdób dzielnych masajskich wojowników, wciąż walczących o zachowanie starych zwyczajów w zmieniającym się świecie. Nocleg w hotelu w Arushy.
 9. dzień – przelot na wybrzeże, ZANZIBAR,  Stone Town, stolica pachnącej przyprawami wyspy. Przejedziemy na wschodnie wybrzeże, w okolice Paje i Jambiani, by w wygodnym hotelu odpocząć po podróży nad turkusowym oceanem. Należy się bezwzględnie dzień lenistwa, zakłócany tylko leżeniem w hamaku i spacerem po szerokiej białej plaży. Wieczorem każdy może zdobyć swoje Kilimandżaro (to miejscowe smaczne piwo) i spróbować lokalnej kuchni bogatej w owoce morza oraz uraczyć się gęstym sokiem z mango.
 10. dzień – ZANZIBAR, możemy leniuchować, kapać się w oceanie.. Pojedziemy do Jozzani Forest, na spotkanie z mokradłami namorzynowymi i małpkami zanzibarskiej odmiany Kirk’s red colobus. Dla chętnych łowienie ryb z miejscowymi rybakami, snoorklowanie na rafie lub pływanie łodzią ngalawa z trójkątnym żaglem.
 11. dzień – ZANZIBAR, rozkosze pachnącej wyspy wciąż stoją przed nami otworem. Leżenie na białym piasku, zbieranie pięknych muszli, podglądanie kobiet w kolorowych chustach zbierających algi z dna oceanu, dzieci puszczających łódki przemyślnie własnoręcznie zrobione, rybaków wracających z połowu, zwiedzanie okolicy wypożyczonym rowerem lub motocyklem. Wieczorne granie na bębnach i kolacja pod Krzyżem Południa. Dla chętnych wyjazd do Kizimkazi na pływanie z delfinami, ewentualnie wyprawa nurkowa.
 12. dzień – ZANZIBAR, rano wyruszamy do Stone Town, starego miasta o niepowtarzalnej atmosferze, wpisanego na Listę Unesco. Pojedziemy na plantację przypraw, z których słynie wyspa. Jak rosną pachnące goździki, strąki wanilii, pieprz, cynamon, kardamon? co zjeść z orzecha kokosowego? Wszystkiego dotkniemy i posmakujemy. Na plantacji poczęstują nas obiadem z lokalnych dań. Popołudniowe spacery po mieście zabytkowymi uliczkami, zakupy w galeriach. Wieczorem po zmroku koniecznie odwiedzimy Forodhani Gardens i nocny targ z jedzeniem, spróbujemy słynnej zanzibarskiej pizzy nad brzegiem oceanu. Nocleg w hotelu w Stone Town.
 13. dzień – ostatnie zakupy, pożegnanie z wyspą, przejazd na lotnisko i wylot. Powrót tego samego albo następnego dnia. 

O WYPRAWIE

Parki Narodowe Kenii i Tanzanii to niepowtarzalne, piękne przyrodniczo miejsca. Każdy na swój sposób. Żyjące w nich dzikie zwierzęta niezagrożone przez człowieka dają się oglądać nawet z bliskich odległości. To wielkie przeżycie, stanąć tak prawie oko w oko z lwicą albo słoniem.

Serengeti to największy i najsłynniejszy afrykański park narodowy. To wielki obszar (prawie 15 tys. km kw.) pokrytej trawą równiny – potężne naturalne pastwisko, którego biały człowiek nie zdążył spustoszyć. Tutaj właśnie, dzięki wielkim obrońcom przyrody, w 1940 r. utworzono rezerwat, a w 1951 r. przemianowano go na park narodowy. Wśród głównych twórców parku należy wymienić prof. Bernharda Grzimka, autora pracy “Serengeti nie może umrzeć”. Krajobraz parku to bezkresne stepy z pojedynczymi, widocznymi z wielu kilometrów drzewami lub wzgórzami. Czasem bezkresne równiny wydają się płaskie jak stół. Trzeba wtedy stawać na dachu samochodu, by łatwiej dostrzec jakieś orientacyjne punkty. Równinę urozmaica kilka rzek i nieliczne zbiorniki wodne z największym jeziorem Ndutu na południowych krańcach parku. Nieliczne wzgórza porastają rzadkie lasy akacjowe. Widoczność na równinach jest na ogół wspaniała. Doskonale widać wzgórza odległe o dziesiątki kilometrów. Gra świateł, układ chmur, krótkie i piękne wschody i zachody Słońca stwarzają niepowtarzalną bajkową atmosferę. Nigdzie poza Serengeti dzikie ssaki nie żyją w tak gigantycznych ilościach, nigdzie nie spotyka się tak wielkich stad zwierząt kopytnych i tylu krążących wokół nich drapieżników.

 
 

Możliwość komentowania jest wyłączona.