Peru – od Amazonii do Andów – czerwiec 2025

Wyjątkowa trasa zaprojektowana specjalnie dla Was, podróż przez Peru od Amazonii do Andów. Rozpasana zieloność kwitnącej dżungli i szczyty najwyższych gór Ameryki Południowej. Program unikający wydeptanych szlaków, prowadzący przez miejsca mało znane i nieuczęszczane. Ale będą również te must see, czyli Machu Picchu (nr1 Ameryki Południowej) i jezioro Titicaca z trzcinowymi wyspami Indian Uro (na 3800 m npm). Będą też Tęczowe Góry od mało uczęszczanej strony. I mnóstwo innych cudnych miejsc. Będą lodowce i tropiki, pełna różnorodność.

     Zamiast zwyczajnie jechać pociągiem do Machu Picchu jak 99% ludzi, pójdziemy do niego górą przez Andy i przełęcz na wys 4600. Tu nie docierają zwykli turyści. Widok na lodowiec i ośnieżone szczyty, a niżej na okwiecone zbocza – tylko dla nas. Tu po raz pierwszy spotkałam fruwające klejnoty – kolibry. Zamieszkamy w domu z wielkimi kolorowymi papugami, wolnymi na dodatek. I na kawowej farmie. Wykąpiemy się w gorących źródłach.

     Doświadczymy Amazonii w pełnym rozkwicie. Olbrzymie drzewa, zaplatane liany. Kwiaty o dziwnych kształtach i kolorach. Kąpiele w rzece i tropienie tapirów i kapibar. Rajskie ptaki i podróż indiańską łodzią. Odwiedzimy małe osady, głęboko w deszczowym lesie schowane. Zamieszkamy wśród dzikiej przyrody by doświadczyć pełni jej piękna.

     Trekking Salcantay to piękna i malownicza alternatywa do obleganego Inca Trail.

   Słusznie został okrzyknięty przez National Geographic jednym z 25 najpiękniejszych szlaków świata. Szlak wiedzie od zielonych dolin, ośnieżonych szczytów górskich, przez lodowce, laguny i las deszczowy aż do dżungli. Towarzyszą nam kolibry i motyle – od czasu do czasu. A czasem żucie liści koki. Swoją nazwę trekking wziął od góry Salcantay, której widok będziecie towarzyszyć Wam na szlaku. To drugi najwyższy szczyt w okolicach Cuzco, w języku Quechua oznacza Dziką Górę.

Nasze plecaki będą niosły muły albo konie. A my będziemy wędrować z rzeczami, które chcemy mieć pod ręką.

Jeśli lubisz ruch i wędrówkę, to ta trasa jest dla Ciebie. Nie musisz mieć niesamowitej kondycji. Na przełęcz Salkantay możesz również wjechać na koniu albo na mule.

Chciałabyś poznać? Dotknąć? Doświadczyć?

Zapraszam

Anka Dzika Baba

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.