Sposób podróżowania

… czyli co to jest turystka alternatywna i trampingowa?

Jednym słowem nasza ulubiona!

Turystyka alternatywna to przeciwienstwo turystyki masowej. Główną jej ideą jest indywidualizacja, aktywność i wysiłek oraz poszukiwanie jak najbliższego kontaktu z ludnością miejscową. Jest to nowy sposób podejścia do turystyki . Jego istotą jest, aby rozwój turystyki na danym terenie odbywał się z korzyścią dla środowiska przyrodniczego i kulturowego, mieszkańców terenów odwiedzanych i samych turystów.

Tramping to sposób podróżowania, tańszy i ciekawszy od standardowych wycieczek biur podróży. Stworzony dla osób otwartych i ciekawych życia, lubiących aktywnośc fizyczną . Przemieszczamy się samolotami, pociągami, lokalnymi autobusami, busami, rikszami, tuk-tukami, łódkami, promami, wynajętymi samochodami, czasem pieszo. Nocujemy w małych hotelikach (przeważnie czystych i z ciepłą wodą), czasem w namiotach albo na dachu. Żywimy się w hotelach, restauracjach, lokalnych knajpkach, kupujemy pachnące soczyście owoce na bazarach. Testujemy nowe smaki.

Tramping to wspaniała przygoda, w której zawsze jest miejsce na miłe niespodzianki i spotkania. To podróż w rytmie zwiedzanego kraju, pozwalająca poczuć jego specyfikę. Musimy mieć świadomość, że w trakcie wyjazdu mogą wystapić np.opóźnienia w komunikacji lokalnej, albo nieoczekiwane zmiany pogody. Uczymy się je traktować jak urozmaicenia (np. dworzec kolejowy w Indiach to świetne miejsce do wspaniałych zdjęć, gdy już wszyscy przywykną do nas i potraktują z sympatią). Wszak podróż to czas odpoczynku od napiętych terminów i patrzenia na zegarek. To wolność dla duszy i przyjemność dla ciała (czasem nieco zmęczonego ale szczęśliwego).

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.